Quentin Tarantino Filmleri - En İyi Filmleri
Quentin Tarantino Filmleri – Kesinlikle İzlemeniz Gerekenler
Quentin Tarantino

Yirmi iki yaşında sinema evrenine ilk kez adım atan Quentin Tarantino, tarafından çekilmiş en iyi filmleri sizler için bir araya getirdik. Onun sinematik evrenini daha yakından tanımanızı sağlayacak, birbirinden farklı tekniklere sahip filmler ile film izleme açlığınızı bastıra bileceksiniz.

Aykırı doğasıyla, sinemaya kattıklarıyla, her yapımda kullandığı farklı kurgu yöntemleriyle sinemanın kült ismi Tarantino’nun çektiği en özel filmlere doğru yolculuğumuz başlasın

1) Ucuz Roman – Tarantino Baş Yapıtı

Ucuz Roman

Her şeyin iç içe geçtiği. Dans sahneleri, anlatılar, diyalogları ile sizleri büyüleyecek kült bir film. Henüz izlemediyseniz çok şey kaçırdığınızı söylemek isteriz. 7 dalda Oscar adaylığı, en iyi senaryo ödülünü almış bu yapım 8.9 İmdb puanına sahiptir.

2) Zincirsiz – Leonardo DiCaprio

Leonardo Di Caprio

Leonardo DiCaprio’nun muhteşem oyunculuğu ve Tarantino’nun yönetmenliğinin bir araya geldiği western diyarlarına yolculuk yapacağınız, manzaralarıyla büyüleyen harika bir film. Vahşi batıda geçen bir aşk hikayesi, Zincirsiz filminin imdb puanı ise 8.4 vakit kaybetmeden izleyin.

3) Rezervuar Köpekleri

3) Rezervuar Köpekleri

Tarantino yönetmenliğinde, orijinal bir soygun hikayesi, diyalogları ile sık sık sizleri düşüncelere itecek. Birbirlerinin adlarını dahi bilmeyen bir ekip, bir araya geliyor ve tarihin en büyük soygununa girişiyor. Aksiyon’un hiç kesilmediği, bu büyüleyici yapımın imdb puanı 8.3’tür.

4) Çılgın Romantik – Aşk, Kan ve Hırs

Çılgın Romantik

Sıradan aşk filmlerinden sıkıldıysanız, Tarantino’nun bu yapımı ilginizi çekebilir. Üstelik senaryosu da tamamen ona ait. Film boyunca yoğun bir duygu bombardımanı yaşayacak, yol manzaralarına şahit olacaksınız. Üstelik tüm bunlar olup biterken, kan sizleri takip edecek. İmdb puanı ise 7.9 kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

5) Katil Doğanlar – Yüksek Sosyopatlık İçerir

Katil Doğanlar

Mickey ve Malbory iyinin ve kötünün farkında olmalarına rağmen katil doğmuşlardır. Aşkı ve sevgiyi hissetseler bile öldürme iç güdüsüne karşı koyamazlar. Route 666 otobanında katliam yapmak onların hobisidir adeta fakat film sadece bundan ibaret değildir. Bu filme geçmeden önce şu şarkıyı dinlemenizi öneriyoruz.

Kesinlikle İlgini Çekebilir!  Kendimden Hallice - Bana Bir Hak Ver Sözleri

Herhangi bir nedeni yok ama filmin ruhuna uyuyor. Belki de uymuyor olabilir her şartta güzel bir şarkıyla dinlemiş olacaksınız.

İzlemeniz Gereken Diğer Tarantino Filmleri

  • Kill Bill Vol1
  • The Hateful Eight
  • Dehşet Gezegeni
  • Jackie Brown
  • Günbatımından Şafağa

Daha çok Quentin Tarantino Filmleri evrenine daha fazla yolculuk yapmak istiyorsanız maddeler halinde hazırladığımız bu beşli harika bir seyir zevki sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.