Özdemir Asaf Kimdir

Cümleleriyle içimizi deşip geçen Özdemir Asaf kimdir yakından inceleyelim. İnceleyelim ki böylesine destansı bir yaşamın güzelliklerine bir pencere açalım. Belki eskisi kadar belki eskisinden de az özlediğimiz insanları bize anımsatan şairin hayatına konuk olalım.

Özdemir Asaf Kimdir

Özdemir Asaf Hayatına Doğru Bir Pencere

Cumhuriyet döneminin en yaratıcı, en güzel kelimelerini şiirlerine dokuyan şairlerinden olan Özdemir Asaf naifliği ile ün salmıştır. Nezaket denildiğinde akla gelen ilk isimlerindendir.

Dizeler boyunca hatıralar, ölüm, yalnızlık, sevgi ve daha birçok konuyu şiirlerinde en ince kelimelerle işlemiştir. Sadece edebiyattan ibaret değildir o aynı zamanda bir eş, bir baba olmayı başarmıştır. Duyguların en yoğun halini en sade haliyle anlatmıştır.

Mahlası Özdemir Asaf, gerçek adı Halit Özdemir Arun’dur. 1923 yıllında cumhuriyetin en güzel anlarında gelmiştir dünyaya tarih 11 Haziranı gösteriyordur ve dünyaya açmıştır gözlerini yeni bir şair. Doğumunun ardından iki gün aradan sonra ikizi olan kız kardeşi gelmiştir dünyaya.

Ailesinin sevinç kaynakları olmuşlardır. Güzel ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla 1930 yıllında ilkokula başlamıştır. Soyadı kanunun ardından annesinin soyadını almıştır.

Özdemir Asaf Evlilik Hayatı

Özdemir Asaf Evlilik Hayatı

Böylesine güzel seven adamın, öylesine güzel eşleri olmuştur. Yüreği onun kadar geniş, sevgileri onun kadar derindir ve aşkları da olmuştur.

İlk eşi: Sabahat Hanım; İkinci eşi, Yıldız Moran’dır. Birde aşkı vardır Lavinia şiirini yazdığı ama tüm bunlara ne gerek ve ne hacet önemli olan eserleridir. Önemli olan ortaya koyduğu güzel şiirlerdir biz onun aşk hayatına, eş hayatına girmişiz ve bunları detaylıca anlatmışız ne önemi var.

Ekip olarak buna karşıyız çünkü şiirler ön plana çıkmalı, eserleri ve naif kişiliği anlatılmalı. Onu o yapan aşkları, onu o yapan eşleri elbette önemli fakat eserleri her şeyden bağımsızdır ve bizi ilgilendiren gerçekten budur.

Kesinlikle İlgini Çekebilir!  Sadık Hidayet Kimdir?

Özdemir Asaf Kimdir sorusuna ne bir cevabını almışsınızdır umarım. Geriye sadece onun eserlerini ve şiirlerini okumak kalıyor. Daha fazla yazar tanımak isterseniz. Yazarları tanı kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Hayatınızı en derinden etki edecek, en özel isimler ile tanışmak için acele edin. Hadi hayatınıza biraz şiir, biraz renk katın. Siyahın en güzel halini keşfedin. Şairin en sevilen şiiriyle sizlere veda edelim.

Özdemir Asaf Şiirleri

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir