Kesinlikle Dinlemeniz Gereken Neşet Ertaş Şarkıları

Kesinlikle dinlemeniz gereken Neşet Ertaş şarkıları ile sizleri tanıştırmadan önce Neşet Ertaş kimdir, ne yapar, nasıl yaşamıştır gibi sorulara da cevap vermek istiyoruz çünkü böylesi bir yaşam, hayatınızı baştan sona değiştirebilir.

Kendisi öyle yüce gönüllüdür ki sözleriyle, şarkılarıyla var olduğu kadar düşünceleri ve söyledikleriyle de vardır. Türkülerin üstadının hayatına doğru bir yolculuğa çıkalım.

Neşet Ertaş Kimdir

Neşet Ertaş Kimdir?

“Bozkırın Tezenesi” Göçebe bir hayatın, en güzel örneği. 1938 yıllına geldiğimiz Kırşehir’in, Çiçekdağı ilçesinde gözlerini dünyaya açtı. Geniş ailesinin 2. çocuğu aldı eline sazını yüreklerimizi dağladı. Onun yeteneği babasından gelirdi.

Namı değer Muharrem Bey, bir saz ustasıydı. Aynı ruh, aynı kalple atan iki insan olduklarını pek çok kez dile getirmiştir. Daha 5 – 6 yaşındayken babasından keman ve saz eğitimi almaya başladı. O yaşına rağmen babasıyla düğünlere gidiyor, ona yardımcı oluyordu. O zamanlar babasının yanında kemanın tellerini titretiyordu.

Acılarla dolu hayatında hep güçlü kaldı üstat, 14 yaşında İstanbul’a para kazanma umuduyla yola çıktı. Açlıkla geçen günlerinin ardından Sençalar Plak’da Behiye Aksoy onun yeteneğini keşfetti. O günden sonra hayatı hep dolu dolu sanatla geçti. Yollarda, ödüllerle ve albümlerle hayatını birçok kaynaktan okuyabilirsiniz. Önemli olan yüreklerimizi dağlayan şarkıları, isterseniz sizin için önerdiğimiz dinleme listesine geçiş yapalım.

En Sevilen Neşet Ertaş Şarkıları

Elbette her şarkısı bir o kadar özel, bir o kadar güzeldir. Öyle ki her bir şarkısı sizleri farklı yolculuklara çıkartır. Duygularınıza hakim olamaz, göz yaşlarına boğulursunuz. Birden unuttu verdiğiniz çalma listenizin birinden fırlayıp, yolu keyifli hale getirir. Yüzlerce duyguyu bir anda yaşatır.

Gerçektir her şey onu dinlerken, gerçekten sözleri, gerçektir sazından çıkan her melodi, dokunur ruha, dökülür tüm hisler, kana karışır, gözler dalar uzaklara, işte hangi kelimeyle tarif edemeyeceğinizi bilmediğiniz bir duygu karmaşası içinde bulursunuz kendinizi.

Kesinlikle İlgini Çekebilir!  Manga - Dünyanın Sonuna Doğmuşum Sözleri

Sizler için en çok sevilen 10 şarkıyı liste halinde paylaşıyoruz. Bu listeyi çalma listenize ekleyip sıralı bir şekilde dinleyebilirsiniz.

Neşet Ertaş Şarkıları
Çizer imzasını en alta atmış. Bu güzel illustrator için teşekkürler.
  • Neşet Ertaş – Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  • Neşet Ertaş – Gönül Dağı
  • Neşet Ertaş – Leylam
  • Neşet Ertaş – Seher Vakti Çaldım Yarin Kapısın
  • Neşet Ertaş – Karadır Bu Bahtım Kara
  • Neşet Ertaş – Ah Yalan Dünya
  • Neşet Ertaş – Zülüf Dökülmüş Yüze
  • Neşet Ertaş – Bir Ayrılık Bir Yoksuzluk Bir Ölüm
  • Neşet Ertaş – Neredesin Sen
  • Neşet Ertaş – Vay Vay Dünya

Herkes de ayrı bir yeri vardır bu şarkıların, herkes için ayrı bir hikayesi. Hayatlarının bir yerinde değmiştir, değip dağlamıştır yüreklerini, acıyla, kavrulan yürekleri serinleten sözleri vardır Bozkırın tezenesi, sevmeyi de, acıyı da en güzel şekilde öğretir şarkılarında. Tüm bu listeden herhangi birini açıp dinlemeye vaktiniz yoksa alt tarafa ekibimiz tarafından en sevilen şarkısını koyuyoruz onu dinleyin, dinlemeden geçmeyin.

https://www.youtube.com/watch?v=2QRTRE-vTmU

Daha pek çok güzel şarkıyı ve sanatçıyı müzik kategorisi yardımıyla keşfedebilirsiniz. Yorum yapmayı, paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.