Guillermo del Toro Kimdir

Pan’ın labirenti ile sükse yapmış, 2018 yılında, yılın yönetmeni seçilmiş özel bir isim, Guillermo del Toro Kimdir sorusuna yanıt vereceğiz. Biraz geçmişe gidelim. Meksika’nın, Guadalajara köyünde belki de şehirdir pek bir bilgimiz yok. 9 Ekim 1964 yazın en sıcak olduğu gün dünyaya gelmiştir. Gözlerini açtığı anda senarist, film yönetmeni olacağını kavramıştır. Öyle olacak ki 21 yaşında ilk film prodüksiyon işini kapmıştır.

Sektöre ilk olarak makyaj dizayncı olarak başladı fakat potansiyeli her zaman daha fazlasıydı ve uğurda 1980 yıllında kendi stüdyosu Necropia kurdu. Aradan geçen on yılın ardından bilgisini, birikimini katladı ve Cronos isimli filmi ile yönetmenlik kariyerinde ki ilk adımını attı.

Daha sonra The Devils Backbone, Hellboy, Pan’ın Labirenti, The Golden Army gibi filmler ile ününe, ün, başarısına başarı kattı. Senaryosunu ve yapımcılığını üstlendiği filmler ise şu şekildedir:

  • El Orfanato,
  • Un Embrujo
  • Dona Herlinda and Her Son
  • Rudo y Crusi

halen hayatta ve fikirleriyle bizleri etkilemeye devam edecek gibi gözüküyor. Kaçırdığımız ya da atladığımız bir şey varsa yorumlarda bize bildirin. Bilgiyi birlikte çoğaltabiliriz.

Guillermo del Toro Filmleri

Guillermo del Toro Filmleri

Özgünlüğü, karakteri, sinemaya yansıttıkları ile öncü olmuştur. Guillermo del Toro filmleri dilden dile dolaşmış ve hayatımızın bir noktasında bize ulaşmıştır. Hala onun yönettiği filmleri izleme şansı elde etmemiş sinema severler için en sevilen filmlerini bir araya getirdik. İzleyecek bir şey arıyorsanız bu filmlerden birini seçebilir ve mükemmel bir şekilde vakit geçebilirsiniz.

1)Pan’ın Labirenti – 2006 – İMDB: 8.2

Pan'ın Labirenti - 2006 - İMDB: 8.2

Sembolizm’in dibine vuran bu film, atmosferiyle sizleri içine çekecek. Fantastik bir dünyaya yolculuk yapacak, İspanya’nın faşist iktidarının kötülüklerine şahit olacaksınız. Tüm bu kötülüklerin esaretinde yaşayan bir çocuk Ofelia’nın hayal dünyasının içinde işlenecek, tüm bunlar, tüm bunlar sayesinde duygular seller sular halinde akıp gidecek filmin nasıl bittiğini anlamayacaksınız. Tam bir başyapıt, sinema dünyasının en nitelikli filmlerinden birisini izlemiş olacaksınız.

Kesinlikle İlgini Çekebilir!  Yüzyüzeyken Konuşuruz - Bodrum Sözleri

2) Pasifik Savaşı – 2013 – İmdb: 6.9

2) Pasifik Savaşı - 2013 - İmdb: 6.9

İdris Elba, Charlie Day, Charlie Hunnam gibi usta oyuncuların yer aldığı bu harika bilim kurgu sizlere eşsiz bir atmosfer sunacak. İnsanlık yok olma tehlikesiyle baş başa ve birbirinden farklı, iğrenç görünümlü yaratıklarla savaşmak zorunda. Aksiyon bir dakika olsun dinmeyecek, derinliğiyle sizi sarıp sarmalayacak bu harika filmi izlemeye başlayın.

İzlemenizi önerdiğimiz diğer filmler ise şu şekildedir:

  • Suyun Sesi – 2017 – İMDB 7.3
  • Blade 2 – 2002 – İMDB 6.7
  • Şeytanın Bel Kemiği – 2001 – İMDB: 7.4
  • Tehlikeli Yaratıklar – 1997 – İMDB: 5.9

Korku, gerilim ve diğer duyguları had safhada hissetmek istiyorsanız yukarıda yer alan şeytanın bel kemiği, tehlikeli yaratıklar sizin için biçilmiş kaftan hadi izlemeye başlayın. Bu harika yönetmenin sinematik evrenini daha yakından tanımaya başlayın.

Umarız Guillermo del Toro Kimdir sorusunun cevabına ulaşmışsınızdır. Daha fazla yönetmen ve film keşfetmek için sinema kategorisini takipte kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.